Medikal Bant

 

Modern Tıpta her geçen gün büyük gelişmeler yaşanmaktadır. Yüksek teknoloji ile üretilen yapıştırma çözümleri günümüzde tıbbı teşhis ve genel cerrahi alanlarında tedaviyi önemli ölçüde geliştirmeye devam etmektedir. Yapıştırma sistemleri ile hasta konforunun artmasının yanı sıra cerrahi müdahaleyi minimum seviyede tutma başarı sağlanmaktadır. Bu sistem sayesinde teşhis, genel cerrahi ve ostomi alanlarında tedavi yöntemlerini önemli ölçüde gelişme sağlanmıştır. Yoğun çalışmalar neticesinde yapıştırma teknolojilerinde sayısız tıbbi uygulama alanı ortaya çıkmıştır.


Teşhis aşamasında
Biyosensörlerin metabolitleri belirlemesi (kan glikozu ölçümü, üre veya kolesterol düzeylerini belirleme gibi), EKG elektrotları, teşhis ve izleme sistemleri için hemen hemen her uygulama için mükemmel yapışkanlı çözümler sunmaktadır. Yüksek teknolojiye sahip bu ürünler hem biyolojik olarak inaktif yapışkanlar hem de gereksinimlerinizi karşılamak için özel olarak uyarlanmış ve kesilmiş biyolojik olarak uyumlu akrilat yapıştırıcı çözeltileri, güvenilir ve yenilikçi test sistemleri ile tedavi yöntemlerini geliştirmek için sayısız imkanlar vermektedir.

Teşhis ve glikoz izleme sistemleri için, sensör ve kateterleri cilde ve hastanın giydiği diğer sistemlere sabitlemek için eksiksiz yapışkan desteği sunulmaktadır.

Ağırlıklı olarak optik-spektroskopik sensörler olan biyosensörler, proteinler veya DNA gibi biyomoleküllerin ve yüksek hassasiyet seviyesindeki biyopartiküllerin tespiti için vazgeçilmez bir araçtır. Burada, çevreleyen maddelerle etkileşime girmeyen ve daha sonra kesin analiz sağlayan hassas kalıp kesim parçaları sunmaktadır.


Teşhis test şeritleri
İdrar, tükürük, kan veya kan glikozu dahil olmak üzere farklı analitleri belirlemek için test sistemlerinde kullanılacak tanı test şeritleri için filmler ve yapıştırıcılar gibi çok çeşitli materyalleri işleme konusundaki tecrübesini kullanmaya devam etmektedir.

Bu tecrübe ile biyosensörlerin geliştirilmesi ve üretilmesini desteklemek için, bireysel yapışkan çözümlerine ek olarak hassas kalıp kesim parçalarını sunulmaktadır. Bunlar, doğru mikro toleranslara sahip olup müşterinin gereksinimlerine göre farklı boyutlarda üretilebilmektedir. Ayrıca farklı astarı ve taşıyıcı alternatifleri de bulunmaktadır.

Bu, teşhis sistemleri üreticilerine çok çeşitli uygulama seçenekleri sunmaktadır.

Armak bant çözüm ortakları bu konudaki başarısı birçok sektördeki kapsamlı bilgisine dayanmaktadır. Yüksek işlem güvenilirliği, en güncel üretim süreçleri ve bireysel müşteri hizmetleri biçiminde tıbbi uygulamalar ile her zaman modern tıbbın yanı başındadır.


Cerrahi Müdahale
Ameliyathanelerin olmazsa olmaz kuralı steril olmasıdır. Bu ortamda ameliyat örtülerinde dikkat edilmesi gereken konu steril olması ve emniyetli bir şekilde sabitlenmesidir. Medikal yapışkan bantlar ile bu ortamlarda tıbbi cihazların korunması, steril ortam sağlanması, tek veya tekrar kullanımlık
cerrahi drapeler için çözümler sunulmaktadır.

 


Ostomi
İhtiyaçlara göre ayrı ayrı dizayn edilen ostomi seçenekleri bulunmaktadır.
Tek komponentli sistem:
Taban plakası stoma torbası ile birlikte deriye doğrudan bağlanır
İkili sistem:
Cilt koruma plakası ve stoma torbası ayrı olarak birleştirilir.
Cilt koruma plakası:
Bireysel kalıp kesim parçaları ve cilt koruma plakasının ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış dönüştürülmüş hali sunulmaktadır.

 


Tıbbi Cihazlar
Tıbbi cihaz ve aletlerin günümüzde yüksek teknolojiye sahip olmasına paralel olarak yapışkan bantlarda bu teknolojiye ayak uydurmaktadırlar.
Cihazların imalat ve kullanımında özel, farklı şekil ve tasarımlarda gereken yapışkan bantlarda her türlü ihtiyaca cevap verebilmektedir.